Hey, this photo is ©

Portret biznesowy | Opis sesji

Portret biznesowy na portale społecznościowe lub do CV

Oferuję wykonanie profesjonalnych zdjęć wizerunkowych do CV, na portale społecznościowe (takie jak: LinkedIn, Xing czy Goldenline), a także do materiałów reklamowych i prasowych.

W zależności od potrzeb, przy kadrowaniu uwzględniam także miejsce na wstawienie tekstu.

Portrety mogę być wykonane na gładkim, jednolitym tle (dysponuję przenośnym studiem fotograficznym), przy wykorzystaniu naturalnych wnętrz firmy lub w plenerze.

Zdjęcia mogą mieć różny charakter: bardziej formalne lub nieco luźniejsze.

Czas trwania sesji portretowej jednej osoby

Czas trwania zależy przede wszystkim od liczby zdjęć. Sesja może potrwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Czas się wydłuża w przypadku zmiany stylizacji / ubioru.

Portret biznesowy na portale społecznościowe lub do CV

Portrety pracowników

Pojedyncze portrety:

Do ujednolicenia wizerunku pracowników najlepiej posłuży nam jednolite, gładkie tło. Dobrze jest rozważyć podobny strój albo przynajmniej zbliżoną jego kolorystykę.

Jeden wspólny portret kilku osób:

Tutaj także dobrze sprawdza się jednolite tło. Strój zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać: ujednolicony ubiór podkreśla zespołowy charakter pracy, różnorodny – pokazuje zróżnicowanie i indywidualne podejście do pracy.

Jak przygotować się do sesji?

Portret biznesowy powinien pokazywać energię, zaangażowanie. Dobrze jest przyjść wypoczętym, bez cieni pod oczami (choć te można usunąć podczas obróbki zdjęcia), z pozytywnym nastawieniem. Dla wielu osób najlepszą porą są godziny przedpołudniowe, np. 10-ta rano i tuż po południu. Nie znaczy to jednak, że w innym czasie sesja będzie mniej udana. Jest to bardzo często kwestia indywidualna. Jeżeli sesja planowana jest w plenerze bardzo ważnym czynnikiem będzie pogoda.
Strój: najlepiej bez pasków i wzorków. Gładkie marynarki, koszule i bluzki nie układają się potem w dziwne wzory na zdjęciu, a wygniecenia można łatwo „wyprasować” w czasie obróbki komputerowej.
Włosy: dobrze jest przyjść po spotkaniu z ulubionym fryzjerem. Dobra fryzura nie tylko wychodzi po prostu dobrze na zdjęciach, ale i ma wpływ na nastrój fotografowanej osoby 🙂